KUFÍREK 22. – TO JSOU TY WITTGENSTEINOVSKÉ ESEJE, VÍME?

20. dubna 2015 v 13:43
Všechno vyřčené má vždycky jakousi souvislost s Wittgensteinovými zjištěními - v tuzemských okolnostech ovšem se jedná o záležitost zcela nevýznamné, nestojící povětšinou za zájem.

Pokud se ovšem před oči zatoulá cosi takového raritního v dolní části plochy upomínající na zobrazování způsobem mariánské tradice, zaslouží si zájem myšlením.

Nejenom proto, že onou odděleností svislé levé a pravé plochy do snahy jednoho scelujícího významu připomíná záměry středověkých mistrů s tendencemi jejich triptychů a diptychů.

Oni obdobně tenkrát z dvojích předvýznamů skládali dohromady hledané slovo, tedy pojem, co nejstručnější analogii, cosi s vyřčením rázem jednotícího, co se dá jako význam obhlížením novým stručným pojmenováním naráz uchopit.

Pojem je nedělitelný, použil jsem k ustanovení nápisem na tričku já ve wittgensteinovské tradici.

I za mé přítomnosti existují věci, které ještě doposud nemají přidělená slova.
Natož věci, tedy fakty, ještě budoucí!
Existují však stejně tak slova, k nimž ještě prozatím nepříslušejí ony společné jedině jednotící věci.

Takže jsem včera večer, vynecháním původního svislého bílého středu, zkrátil původní autorskou verzi před studnou mariánskou, čili před pramenem tedy, neboť mě více zaujal onen dvojí stav vody, každý snad ví, co výskyt této tekutiny kromě pouhého elementárního archetypu očištění v nočních snech znamená.


Když však tento obrázek kdosi (například pro instalačně výstavní důvod) oním jedině možným nalezeným pojmenovacím slovem nazve, ztratí do banální nicotnosti on, obraz, jeho/svou pojmenovací sílu.

Zásadnější je tedy mlčet, a zachovat onu prvotnou sílu hledání.

Včera ráno jsem potom vyrazil na internet pro původní obrázek.

Domníval jsem se totiž, že budou k nalezení dva, tedy každá výsledná půle zvlášť - jež se k sobě spekly zcela náhodným uložením, jak už se to na internetu bezděčně stává, a mně se přihodilo a vedlo k mému invenčnímu rozvoji již vícekrát.

Viděný obraz je proces - nikoli rekreace - - - a divákova pozornost proto musí být stále ve střehu.

Snad proto, možná s takovouto tendencí, vkládá už nějaký čas na fejsbuk jeho diptychy pan Růžička, jeden z posledních špátovců, jinak povoláním televizní mor.

Původní dva obrázky ovšem na internetu k dostání nebyly, poněvadž ve zdejších krajinách se vyprávění ve více verzích nepěstují, poněvadž šířenými zprávami se zde nic neříká.


Z rozposílané autorsky zkomponované (a tedy i jako argument míněné) celiny jsem tedy uskutečnil můj záměr vizuální náladou demonstrující ono mně se stále nevybavující účelu popisné jedno nejvhodnější slovo.
Pojmenování.


(Pramen, či dokonce Studna, rozkoší?)


Nezdržoval jsem se případným ikonografickým popisem souvislostí mystické očisty rajského jablka ve zřídle, například, a výsledek poslal k ohlédnutí panu Růžičkovi, jestli ho, a nakolik rozvitě, zaujme tahle moje příležitostná diptychová tendence.
Poněvadž on sám se jim jako významovým konfrontacím věnuje na FB již měsíce.Takže umanutý intelektuální zájem o možnost zobrazování zázračnosti mariánského tématu pokračoval i pod původním příspěvkem současným pozornostihodným intelektovým varem, viď, mistře Hieronyme B., například…


Jak dokládá postupný rozvoj původní konverzace, není možná jakákoli zásadní velikost lidského ducha na území větším či menším, na němž jediným možným zásadním intelektuálním výsledkem je schopnost poskládat dohromady jednořádkovou esemesku.

Kde oblastí zájmu zření stále pozůstává návod vymezující direktivy jakéhosi partajního výboru.
Dnes toho, zítra tamtoho.

V němž každý podnět divákům i autorům se přijímá jako pobídka k jakémusi druhu rekreace.

Nejsou možné jiné zpodobovací výsledky ve světě, v němž vidíme pouze očima, a všechny svoje zpodobovací výkony posléze míníme opět jen pro potřeby jiného bavícího se vizuálního pohledu.

Jenž nemusí se snažit, cokoli jakkoli iniciovat.
Neboť mu vše přichází do žlabu.

Jež ovšem (přes třebas tutéž stejnou H2O) s očistnými duchovními prameny nemají nic společného.

UVIDĚT.

NAZVAT JMÉNEM.

ZVIZUALIZOVAT..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama