KUFÍREK 20. – TÉMA VÝSTAVY

13. dubna 2015 v 13:11
SDĚLUJEME, ŽE ČÍSLO 2. ČASOPISU CHRON BUDE ZA PÁR TÝDNŮ ZAČÍNAT ZHRUBA TÍMTO ÚVODEM:

Před časem jsme si dovolili vyrazit do společnosti s prvním monotématickým číslem časopisu Chron, a hned na začátku toho následujícího poskytujeme případným čtenářům wittgensteinovskou příležitost ještě jiného druhu.
.
Ludwig Wittgenstein skončil 1. světovou válku jako válečný zajatec v Itálii, a v této souvislosti piloval celý následující rok do stavu poslední verze číslované odstavce svého Tractatu.
.
Dovolili jsme si proto vstoupit do jednání s ředitelstvím Českého centra v italském Miláně, aby nám výsledky záměrů našich snah obsažených v 5 postupných chronicky wittgensteinovských číslech Chrona umožnilo vystavit v Itálii.
Jednalo by se o případné realizace vizuálního charakteru, nikoliv však v žánrech ilustrací, nýbrž, a to v tradici Wittgensteinově, snah o zpodobování intelektuálního faktu.
.
Čtrnáctidenní italskou výpravu bychom uskutečnili v čase stoletého jubilea Wittgensteinova pobytu v Olomouci v kterémsi termínu od 1. září do Vánoc roku 2016.
.
Ovšem ještě předtím, pro ověření našich možnosti i schopností případných autorů, uspořádáme cosi jako generálku - v Nedakonicích u Uherského Hradiště na trati dávné wittgensteinovské Ferdinandky jsme si na letošek v termínu 28. července až 8. srpna pro účel výstavní síně pronajali nádražní čekárnu.
.
Jaké jsou další podmínky k účasti letos v Nedakonicích, a tím i napřesrok v Itálii, se zájemci, tedy chronové, dozvědí po kvalifikovaných dotazech na fejsbukové stránce časopisu Chron.
.
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama