KUFÍREK 1.

28. listopadu 2014 v 11:14Dobrý den, dobré ráno pane Růžičko!
Zatím ještě nevím, co znamená slovo queer, QUEER, a používám je poprvé v životě. Ale jsem si jist, že s vaší pomocí a v mé snaze budeme mít večer v kupě námět na TV queer film, a v mém vlastním případě nadto a především ještě jiná další rozvíjející, a mě těšící, a tak dál.
Celou věc započnu tak zhruba za hodinu obrázkem kufírku, tedy v jistém smysli freudovského kufru - tento exemplář, s nímž téma uvedu, se dá obstarat v Amazonu. Přičemž jsem si jist, že si jej prozatím ve zdejší domorodině neobstarala ani jedna osoba.
To je tedy rázný vstup a začátek!!!
Námět v přímém přenosu…


Když někdo v této zemi vysloví slovo feminismus, nic se mi s ním nespojuje, poněvadž ve zdejších podmínkách nemá žádnou živou, tedy živě žitou, dějinnou souvislost. (Patří feminismus do žánru queer?)
Ovšem jsou země, v nichž feminismus je pociťován jako vizuálně ikonograficky odkaz živý, viz případ válečného plakátu, jehož protagonistka je dodnes známá jako ROSIE RIVETER (rosie the riveter), zde tedy k ilustraci slíbený kufřík s jejím obrázkem, běžně k dostání v tamějších obchodech.


Povšechná známost tématu proto implikuje možné jeho konzumenty, dokonce i imitátory, například - ale zbavme se ihned toho pejorativně znevažujícího slova souvisejícího se socialismem všeho druhu televizních estrád. Použijme v tomto případě slovo interpretátory (nikoli interprety), třebaže vše následující se bude odbývat s náznakem velkého baťohu legrace.
Máme-li k dispozici nakupující, vyplácí se pro ně vydávat katalogy, jakož i více druhů - kvůli postavičce z plakátu zorganizovat dokonce celý jeden průmysl?
Cosi takového je pro zdejší domorodce nepochopitelné, nikdy by takhle, nenadáni, nemysleli. Postrádající vědomí dějinnosti. Nežijící v dějinách.
Všechny ovšem další rozvíjející úvahy jsou podmíněny tím, jestli sledovaná záležitost patří do definičního oboru zvaného queer.
Než se dozvím, zatím poskytnu ukázku jednoho takového katalogu, nevěřící jich na internetu najde a stáhne si ještě několik.

Abych dodal svému podnětu oné důvěryhodnosti zvané nabeton, poskytnu zde obrázek čehosi všeobecně populárně v této domorodině známého, tedy zpěvačky značky Rihanna, jejíhož jediného zvuku já nikdy v životě vědomě neslyšel.

.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama