SOUDÍM, ŽE PRO ÚČEL NENAJDE SE ZDE ŽÁDNÁ PRAVÁ, PŘESTO SVŮJ CÍL IHNED NEVZDÁVÁM. (6.)

28. října 2014 v 11:21Úplně na začátku, když jsem si tenkrát zakládal fejsbuk, znaje smysl teorie six degrees of separation i podmínky zdejší domorodosti, založil jsem si těch stránek hledle 6 - abych, předpokládaje, si mohl pro mého ducha zásadnější informace posílat sám sobě postupně dál.
Je to praxe šílená, ale stane se, že odnikud nedostanu sobě (mému duchu) hodnotnou zprávu ani jedinou za celý den, tak mě alespoň zpráva moje, byť mezitím několikrát mnou obehraná, pokaždé, tedy 6x, potěší.

(INFORMACE JE STAV, KDY MOHU ŘÍCI: NEVĚDĚL JSEM, TEĎ VÍM.)
(NEJLÉPE KÝMSI SEBOU SAMÝM ZÍSKANÁ, VYROBENÁ NEBO DOKONCE VYMYŠLENÁ NOVINA.)

Oním stavem odnikud, zmíněným o pár řádků výše, nazývám skutečnost oněch hejn přátel, které má za sebou na ocase každý z těch mých fejsbukových přátel - tedy těch mi zcela neznámých, které jsem si podle jakýchsi vlastních kritérií vybral, zvolil, oni mne, ale s nějakou zásadní pomocí na ně sázet nebo spoléhat nemůžu.
A co teprve na ty jejich líné nepracovité ocasy, kteří mi tak leda, či akorát, jejich domorodě tupě rekreabilními příspěvky zaplevelují byt.

Proto na dvou FB stránkách se vší mou autenticitou žádné přátele nevedu - a pokud by se chtěli nechat vřadit, museli by se dostavit sami, bez jedinkého ocasa. Jestli pod přezdívkou nebo ne, na tom mi až zas tak nezáleží - jen aby měli odťat každý potenciálně infekční chvost.

Tady pravidlo jasných pouhých kroků 6 přehledných, separačních, oddělujících a vydělujících i jednoznačných ke každému cíli, předpokládatelná jasná pomoc mé existenci v detailech.
Samozřejmě, paralelně bych si ponechal, a oni jejich, i ty kolchozy; též jakoukoli svévoli kohokoli na tematicky přesně mnou vymezených skupinových stránkách, koukoli.
Vymazat, vydrvit, však ony na koncích peletonů by mohla být škoda, poněvadž se může stát, že znenadání právě oni nastoupí a k čelu úkolu přespurtují všechny okolo sebe.

JENOMŽE ZÁKLADNÍM FUNKČNÍM ZNAKEM ZDEJŠÍHO DOMORODÉHO FEJSBUKU NENÍ PŘIPRAVENOST, PRACOVITOST, KOOPERACE, NÝBRŽ LENOST VŠEHO DRUHU, NEVZDĚLATELNÝ NEZÁJEM, CHLÍPNOST K REKREACI A ZÁBAVĚ, A TAKOVÝMTO ŘETĚZEM POSTOUPIT OD ANUITA K PREZIDENTU OBAMOVI NA 6 KROKŮ JE NAPROSTO NEMOŽNÉ.Budiž dodáno, že na tomtéž místě zhruba 5 minut před panem Suchánkem seděl jiný, možná obdobně kvalifikovaný, jen ovšem nebyl schopen, vybaven, nadán, i bez vědomí jasného cíle zabrat k pomoci.

(Ono to na tom světě, pane Lobpreisi, bude asi tak, že Boha hledají zrovna ti, vedle kterých On zrovna šlape nebo postává - zbylí k takovému hledáni prostě nejsou nadáni, to už se stává, a pomoc změny ne že by nebyla, ale oni ji prostě nejsou schopni vytušit.)

Proto, ptám se, kde jste vy, kterou hledám na prázdninové putování, kdy tam vzadu kdesi za mlhou zvednete ruku ke spurtování k metě tak jedinečného úkolu?
V kolika, po kolika, ještě krocích, nad počet vypočítaných 6, se ten můj vzkaz prostřednictvím fejsbuku k vám dostane?
Kolikrát ještě, záměrným nesdílením, budou ti jiní vaši přátelé tuhle šanci ještě sabotovat?
Nevědomí, že příště zase nezbude na ně samé, yeah…

.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama