SOUDÍM, ŽE PRO ÚČEL NENAJDE SE ZDE ŽÁDNÁ PRAVÁ, PŘESTO SVŮJ CÍL IHNED NEVZDÁVÁM. (4.)

26. října 2014 v 9:43ČERVÍ DÍRA

Červí díra (anglicky Wormhole) je ve fyzice hypotetický objekt umožněný schopností časoprostoru utvořit "zkratku" přes prostor a čas.


V PŘEDEŠLÉM DIALOGU ZMÍNĚNÉ ODKAZY NA ZVUKOVÉ VÝSLEDKY:

GOOGLE
YOUTUBE


Samozřejmě je možná i jiná zvuková podoba téhož grafu - nejenom ve fyzice vždy záleží na stanovisku jako místu pozorovatele, jak i na jeho metodě; popřípadě přístrojích.

Jakož i zbývá ještě jeden úkol včera nesplněný: převést KÝMKOLI autorskou melodii pana D. Lobpreise, který sám svému vlastnímu vnuknutí nevěří, na vyzváněcí zvuky použitelné jako zcela samozřejmé ve zcela standardním mobilním telefonu.
Posléze tuto zvonkohru uvést na YOUTUBE a prostřednictví tohoto blogu dát odkaz k dispozici jiným.


Začátkem tohoto včerejšího obrázku, který by bylo lze realizovat i jako světelnou (neonovou) instalaci, obdobně i již vzpomenutého podélného grafu, byly dvojí citáty ze zcela běžných oficiálních map Českých drah se schématy v současnosti platných železničních tratí, čili zcela běžná pomůcka každé vlakové cestovatelky, tedy nic rozumu mimořádného, případně vhodná madam.
V jistém smyslu opět wittgensteinovská řečová hra, jíž jsem snad poskytl dostatečně štěpný příklad jednoho z témat, o kterých by se mohli bavit dva pohlavně odlišní cestující vezoucí se v tomtéž vlakovém sedadlovém oddílu, nebo dokonce zavřenými dveřmi odděleného separé vagonového kupé.Pro řešení někdy stačí obrázek obrátit o pouhých 90 stupňů (které svedu napsat i takto jiným druhem znaku: °), jindy převrátit shora dolů jako v tomto jedinečném intelektuálním testu pro hongkongské prvňáky.


Dnešnímu mému popisu, intelektuálnímu místu určenému především jako návnada na případnou prázdninovou spolucestující, jenž se nachází na rozhraní či okamžikového protnutí prostorů vesmíru fyziky, Wittgensteina a múzičnosti, předcházel předevčírem jiný můj obrázek, jenž zdejší domorodci oprávněně považují, nebo hodnotí, jako nehezký či nelíbivý, samozřejmě i neumělecký - třebaže z mé strany vznikl naprosto intuitivně, bez vědomí si jeho budoucích případných intelektuálních hodnot nebo významů, byl, madam, příkladem čehosi jako možné cesty, vlastně jen pouze zcela neznalým jejím začátkem.
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama