SOUDÍM, ŽE PRO ÚČEL NENAJDE SE ZDE ŽÁDNÁ PRAVÁ, PŘESTO SVŮJ CÍL IHNED NEVZDÁVÁM. (3.)

24. října 2014 v 11:33Předešlu několik faktů: na C. K. Severní trati Ferdinandově bylo tenkrát rozmístěno (na současném českém moravském a slezském území) od Břeclavi do Petrovic u Karviné 36 železničních stanic, z nichž dodnes jsou v provozu všechny kromě nádraží Ostrava-Hrušov.
Počet 36 neodpovídá počtu písmen v žádné mi známé abecedě psané latinkou - dokonce je vyšší.
Celková délka jízdní trasy dotyčné železnice od jihu na sever činila asi 215 kilometrů, což při představě svižné chůze rychlostí 4 kilometrů za hodinu, aby vyhovovalo i dámě, a chůzí strávených 5 a půl hodinách denně, pro snahu neunavit ani dámu, by činilo pouhých absolvovaných 10 dnů za sebou.

Onehdy, při nezaujatě letmém probírání se zatímními řiďoulinkými ohlasy na moje prozatím dvojí inzerátové apely, setkal jsem se však v důsledku nenadále s jedním obrázkem, který mě přivedl leda tak k obavě.
JAK PŘI TOMHLE DÁLKOVÉM KONKURZU POZNÁM, POPŘÍDADĚ ROZLIŠÍM, ŽE SI ZA CESTOVNÍ SPOLEČNICI NEVYBÍRÁM POTENCIÁLNÍ DÁMU, NÝBRŽ POUZE JEN ZA COSI TAKOVÉHO NAMÓDĚNÉHO NĚJAKÉHO TADY TAK ZCELA BĚŽNÉHO TRANSVESTITA?
Moje matka mívala k takovým nenadálým příležitostem vždy připravenu praxí osvědčenou průpovídku, která by, vyslovena v původním matčině lašském nářečí, zněla v souvislosti s předešlou otázkou zhruba tak:
Ty, Bohušu, neblazni, kajsi s ňu tam v tych lesach pujdeš, na jedne straně koleje, na druhé minove pole, a ke všeckému zlemu ona tě zezadu klepne čimsi po hlavě a zebere ti foťak, stoji ti cosi takoveho vůbec za to?

Přičemž, při pomyšlení například na vnější vzhled madam Stodolové z páru vražedníků manželů Stodolových, jistě uznáte, že stejná moje obava musí obdobně oprávněně platit i v případě společné vlakové cesty se kterousi kteroukoli mnou potenciálně vybranou dámou, do melounů, do kedluben, se přece jenom nevidí.
Krapet se při konkursním výběru minu v odhadu, čímsi zbytečným se na pohled nechám zmást, jedinou třebas čárečkou jakési voňavé šminky, a ono pak bum, prásk, anebo šmik, a už tam budu kdesi v mlází lesa neviděný ležet, nikon pryč, jak i videokamera, naštěstí, že mobil ze zásadních důvodů nepoužívám, takže moje škoda aspoň tímto bude menší - a to jsem se přitom za svých 67 roků nestačil třeba ještě vůbec oženit!
Nechat se zabít od manželky, no, prosím, takové pomyšlení i skutek bych asi snesl, ale dodýchat tam kdesi v trávě s ještě pořád s platnou jízdenkou z ruky kohosi úplně cizího?

Vlastně tyto okolnosti konkursové podstaty jsou od samého začátku vzájemně neřešitelné, osudově neshodné, neboť právě zrovna teď se může na druhém konci drátu třást kterási pro důvod cesty obzvláště vhodná zase ona, chuděra účelu jedinečná, že v tamtom nám oběma tak známém lese já naopak nikonem zabiji ji.
I když je už třeba třikrát rozvedená, a za takových okolností by už jí vlastně škoda nebylo.
A ještě by si na sám konec naprosto pohodlně poležela pár dnů na trávě, jak v písku někde na Kanárech…


Namísto, tedy, aby mě jimi dotyčná, třeba kdesi ústraní rdousila, kdyby si svoje nehty natřela každý den jinou barvou - 20 různých barevných odstínů už přece dává dohromady 20 písmen abecedy, jen kdyby to nějak dovedla zkombinovat s tím počtem 10: nutných dnů dvacetikilometrové chůze, jak jsem jí zde již v úvodu dneska spočítal.

Nebo kdyby si adeptka, potažmo se mnou šťastná výherkyně, natírala nehty po čas 14 dnů našich společných vlakových poutí do podoby obrázků vlaječek písmen abecedy univerzálního navigačního námořního kódu!
Třebaže ještě nezná důvod, proč.


Dokonce by si mohla našít jen vlaječky pouze 2, pouze jen takto dvoubarevné, a naučit se s nimi celou pohybovou signalizaci všemi písmeny ještě jedné námořnické abecedy - znaje, posléze choreograficky nápaditě doplnit svoje kreace ještě jinými doprovodnými pohyby.
Právě proto jsem včera pro tuto potřebu zmiňoval dovednosti taneční, pohybové, múzické, dokonce v té nejposlednější možné variantě dokonce i třeba varietně striptérské.
Případného repertoáru k perónovým vystoupením se 2 signalizačními vlaječkami jsem schopen poskytnout performerce povícero, všecky takové kousky samozřejmě v té nejvybranější wittgensteinské tradici. Též jen tak, mimo téma, k případnému zhubnutí každého těla pohybem, mohu zde doporučit takový repertoár kdekomu!


Žádný odstín pohlednosti v konkursu nepreferuji, a poněvadž na roletách mé fejsbukové stránky se denně objeví tisíce tváří, na zkoušku jsem z nich první tři vyňal a adresy jejich běžně všedních nositelek obeslal nabídkou konkursu na dovednostně velmi vyvinutou společnici prázdninové vlakové pouti po ose sever jih, a po téže trase i mnohokráte nazpátek.
Výsledek?

Než abych vraždil, po sepsání tohoto blogu třetího se již nebudu popularizací, či medializací, tématu konkursu více namáhat, mi stačilo.
Třikrát, a dost, zalezu si proto na k účelu založenou fejsbukovou stránku https://www.facebook.com/pages/INZER%C3%81T/754968781205939# , před níž jako pastí nebo návnadou svého druhu budu vyčkávat celou zimu na případnou nabídku, i nalíčené laskominy v mrazech déle vydrží.

V městě, v němž mám (nefungující) poštovskou adresu, dokonce ani sportovní stadion není, natož běžecký ovál dlouhý 400 metrů, jenž bych v příštím létě setrvale každý den 50 a dalších xkrát obešel, abych splnil ono v úvodu vypočtené penzum 215 kilometrů wittgensteinovské poutě, popřípadě rychlokurzu, absolvované za pouhých 10 dní.
Stadion, stádium, délková míra, na příslušných místech těch zhruba nutných 275 000 kroků bych se zastavoval jako dávné lokomotivy na tamté C. K. trase, což by jistě bylo v jednom místě naráz jistě velmi komfortní a pohodlné - nezažil bych však třeba zkušenost s místy, na nichž dávní vojáci při plánovaných zastávkách z vagónů válečných vojenských železničních transportů vypouštěli na přilehlá pole proběhnout se koně.
Ví tu vůbec někdo, co je to třeba, co tenkrát bývával, takový jen obyčejný granek?
Umí ho někdo domorodě zdejší napsat, vyjádřit, pouhými 2 námořnickými vlaječkami?.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama